Проекти землеустрою розробляються у випадках якщо необхідно оформити право власності або користування вперше, коли земельна ділянка формується із ненаданих земель державної чи комунальної власності, також коли є бажання, чи необхідність змінити цільове призначення землі. Також проект землеустрою необхідно розробити, якщо земельну ділянку державної або комунальної власності необхідно продати на земельних торгах.
Розробляється така документація на підставі заяви замовника та дозволу (рішення або наказу) органу місцевого самоврядування або виконавчої влади .
Для замовлення проекту Вам потрібно надати нам копію паспорту та ідентифікаційного коду, рішення органу місцевого самоврядування або наказ Держгеокадастру (у разі, якщо земельна ділянка відводиться із земель сільськогосподарського призначення державної власності).
Далі Вам потрібно буде підписати з нами договор на виконання робіт, де прописуються строки виконання робіт та ціна.
Якщо Вам не зручно підійти до нашого офісу, зазначені документи можна подати онлайн за наступним посиланням → Замовлення проекту (договір на виконання робіт надсилається на підпис разом із рахунком за допомогою Нової пошти або Укрпошти). Після розробки проекту землеустрою земельну ділянку буде внесено до Державного земельного кадастру (далі - ДЗК). В результаті Ви отримуєте Витяг з державного земельного кадастру, після чого разом з ним проект землеустрою необхідно подати на затвердження. Далі земельну ділянку можна зареєструвати в державному реєстрі речових прав і стати повноправним власником земельної ділянки.
Щоб отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою Вам потрібно скласти клопотання та звернутись до відповідної об’єднаної територіальної громади або Держгеокадастру відповідної області (у разі якщо це сільськогосподарські землі державної форми власності)
До земель комунальної власності належать землі в межах населених пунктів та землі поза межами населених пунктів крім тих земель, що визначені у п. 24 Перехідних положень ЗКУ (Земельного кодексу України).
У клопотанні необхідно обов’язково вказати розмір земельної ділянки (орієнтовно) та цільове призначення.
Документи, які потрібно додати до такої заяви:
викопіювання (графічний матеріал, із зазначенням місця розташування та розміру бажаної земельної ділянки);
письмова згода землекористувача, у випадку коли земельна ділянка вилучається з користування (на земельну ділянку оформлена оренда, або право постійного користування), яку потрібно засвідчити у нотаріуса.
Наголошуємо, що будь-які інші документи вимагати забороняється (п.2 ст. 123 Земельного Кодексу України).
Відповідно ст. 123 Земельного кодексу України строк розгляду такого клопотання один місяць, в результаті надається рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмова у наданні такого рішення, яку орган місцевого самоврядування або виконавчої влади повинен вмотивувати посилаючись на норми земельного законодавства.